23.-27. august 2017

NORLA og norske forfattere på bokmessen i Beijing

Beijing book fair logo2

Vi ser frem til å delta også i år på bokmessen i Beijing, i samarbeid med våre søsterorganisasjoner fra Sverige, Danmark og Finland (NordLit). Vi er å finne på stand nr. E1.C10.
Kontakt oss gjerne hvis du ønsker å avtale et møte.

Se også NORLAs utvalgte titler som vi presenterer for forleggere under messen, på engelsk og kinesisk.

Tre litterære agenter og ett forlag har mottatt reisestøtte fra Norla for å besøke messen.
I tillegg har NORLA støttet prosjektet «China meets Norway in a bookshelf», som vil foregå i Meridian Space i Beijing under bokmessen.
En av initiativtagerne til prosjektet, Ben Yu, er Månedens oversetter for august. Les vårt intervju med ham her.

Se de flotte omslagene til norske bøker utgitt på kinesisk med oversettelsesstøtte fra NORLA (siden 2011) her.

Messens nettside.

På Books from Norway finner du informasjon på engelsk om norske bøker i alle sjangre. Informasjonen utarbeides av rettighetshavere og NORLA.

booksfromnorway.com

Norge var gjesteland ved Bokmessen i Frankfurt

I 2019 var Norge gjesteland på Bokmessen i Frankfurt. Prosjektnettsiden er Norway2019.com. Besøk gjerne denne siden for mer informasjon.

Frankfurt 2019