Sommerferie i NORLA
Vi takker alle gode samarbeidspartnere i inn- og utland for flotte aktiviteter så langt i år.
NORLAs ansatte tar sommerferie fra 1. juli til 4. august.
Torsdag 14. september vil det norske generalkonsultatet i New York og NORLA være vertskap for et bransjetreff for amerikanske forleggere. Fokuset vil være på norsk skjønnlitteratur.
NRKs Marta Norheim vil gi en introduksjon til norsk samtidslitteratur, og tre norske forfattere skal være til stede – Cecilie Enger, Nina Lykke og Vigdis Hjorth – for å snakke om sine siste bøker.
Samme kveld vil Jostein Gaarder og hans amerikanske forlag, Archipelago Books lansere den amerikanske utgivelsen av Det spørs, og Maja Lunde og forlaget Touchstone vil lansere den amerikanske utgaven av Bienes historie på Scandinavia House.
På samme tid,11.-17. september, går Brooklyn Book Festival av stabelen. Her står Maja Lunde og Jostein Gaarder på programmet den 16. september, og Karl Ove Knausgård søndag 17. september. Les mer om festivalen her.
Vi takker alle gode samarbeidspartnere i inn- og utland for flotte aktiviteter så langt i år.
NORLAs ansatte tar sommerferie fra 1. juli til 4. august.
NORLA forvalter Utenriksdepartementets ordning for økonomisk tilskudd til forfatter-/foreleserbesøk ved høyere læresteder i utlandet der det undervises i norsk. Besøk av forfattere og forelesere fra Norge er ment som et verdifullt og inspirerende supplement til den ordinære undervisningen.
Ordningen skal bidra til å styrke eksport, etterspørsel og markedsutvikling for norske bøker og forfattere i utlandet, og med det øke inntjeningen til norske aktører. Prosjektene det søkes om tilskudd til, skal være rettet mot å åpne nye markeder for en eller flere bøker eller forfattere, eller mot å videreutvikle eksisterende markeder.