Sommerferie i NORLA
Vi takker alle gode samarbeidspartnere i inn- og utland for flotte aktiviteter så langt i år.
NORLAs ansatte tar sommerferie fra 1. juli til 4. august.
13.9. arrangerer NORLA og den norske ambassaden i Madrid seminar for spanske og katalanske forleggere i Madrid. Tre norske forfattere – Erlend Loe, Kjersti Annesdatter Skomsvold og Thomas Reinertsen Berg kommer for å presentere de nyeste bøkene sine.
Norske agenter vil også være til stede og møte forleggerne.
Om kvelden vil det bli arranger et publikumsarrangement med forfatterne på kultursenteret til Telefónica i Madrid sentrum. Der møter Erlend Loe og Kjersti Annesdatter Skomsvold spanske Ernesto Pérez Zúñiga og Mónica Ojeda fra Ecuador i samtale om moderne norsk litteratur, kulturutveksling mellom nordiske og iberoamerikanske kunstnere, viktigheten av litteraturen for å kunne lære et språk og en kultur å kjenne, og status for kulturpolitikken i begge områdene. Den spanske journalisten Inés Martín Rodrigo vil styre debatten.
Se hele programmet for kvelden (på spansk) her.
Vi takker alle gode samarbeidspartnere i inn- og utland for flotte aktiviteter så langt i år.
NORLAs ansatte tar sommerferie fra 1. juli til 4. august.
NORLA forvalter Utenriksdepartementets ordning for økonomisk tilskudd til forfatter-/foreleserbesøk ved høyere læresteder i utlandet der det undervises i norsk. Besøk av forfattere og forelesere fra Norge er ment som et verdifullt og inspirerende supplement til den ordinære undervisningen.
Ordningen skal bidra til å styrke eksport, etterspørsel og markedsutvikling for norske bøker og forfattere i utlandet, og med det øke inntjeningen til norske aktører. Prosjektene det søkes om tilskudd til, skal være rettet mot å åpne nye markeder for en eller flere bøker eller forfattere, eller mot å videreutvikle eksisterende markeder.