Møt NORLA på Bokmässan i Göteborg
NORLA deltar på Bokmässan, 24.-27. september og blir å treffe i IRC, bord F04.
Ta kontakt med seniorrådgiver Oliver Møystad dersom du ønsker et møte.
Norge er fokusland på årets Berlinale, og Nils Petter Molands filmatisering av Per Pettersons roman Ut og stjæle hester skal vises på hovedprogrammet.
Norges Filminstitutt har satt opp et eget hus, Norway House, hvor det vil foregå en mengde aktiviteter.
Litteraturen er heller ikke glemt:
Mandag 11.2. kl 15.00-17.30 går pitcheseminaret “Books at Berlinale” av stabelen i House of Representatives. Her skal Oslo Literary Agency pitche Simon Strangers Leksikon om lys og mørke.
Samme dag, kl 10.00-12.00 arrangeres det et eget pitcheseminar i Norway House. Her vil norske litteraturagenter og tyske agenter og forleggere møte tyske og norske filmprodusenter for å presentere utvalgte titler.

Om Berlinalen.
Norge som fokusland.
Ut og stjæle hester – filmen.
Ut og stjæle hester – boken.
(Bilde fra filmen Ut og stjæle hester, fra v.: Stellan Skarsgård og Bjørn Floberg).
NORLA deltar på Bokmässan, 24.-27. september og blir å treffe i IRC, bord F04.
Ta kontakt med seniorrådgiver Oliver Møystad dersom du ønsker et møte.
NORLA er på plass på den nordisk fellesstand under årets Frankfurter Buchmesse. Du finner oss i Hall 3.1, stand B70.
På standen presenteres også en katalog med et utvalg av nye bøker fra Norge, Sverige, Danmark, Finland, Færøyene og Island som foreligger i tysk oversettelse.
Nordisk mottakelse: Torsdag 8. oktober kl. 17.00–18.30 på The Nordic Stand.