Møt NORLA på Bokmässan i Göteborg
NORLA deltar på Bokmässan, 24.-27. september og blir å treffe i IRC, bord F04.
Ta kontakt med seniorrådgiver Oliver Møystad dersom du ønsker et møte.
Onsdag 23. november vil den norske ambassaden i Beijing og generalkonsulatet i Shanghai arrangere et hybrid-arrangement for kinesiske oversettere og forlagsbransje.
Arrangementet har tre norske deltagere (digitalt): Barnebokforfatter Hanne Gjerde Buch og NORLAs direktør Margit Walsø. I tillegg vil Erika Fatland snakke om sin bok Sovjetistan, som allerede er kommet ut på det kinesiske markedet.
Det blir også presentasjoner av NORLAs fokustitler både for voksne og for barn/ungdom. Barnebøkene stilles ut på Shanghai International Children’s Book Fair, hvor generalkonsulatet har en egen stand, 2.-4. desember.
Se kinesiske presentasjoner av NORLAs fokustitler i alle sjangre her

(Illustrasjon: countryflags.com)
NORLA deltar på Bokmässan, 24.-27. september og blir å treffe i IRC, bord F04.
Ta kontakt med seniorrådgiver Oliver Møystad dersom du ønsker et møte.
Vi ønsker velkommen til nytt oversetterkonditori hvor du blir servert høstens fokustitler.
Konditoriet foregår digitalt på Zoom, og finner sted onsdag 14. oktober kl. 15-16 (CEST).
NORLAs egne kelnere, Andrine og Oliver, gleder seg til å presentere så mange av fokustitlene de rekker. Og fra 24. september vil du kunne lese mer om alle høstens fokustitler her