Sommerferie i NORLA
Vi takker alle gode samarbeidspartnere i inn- og utland for flotte aktiviteter så langt i år.
NORLAs ansatte tar sommerferie fra 1. juli til 4. august.
Deres Majesteter Kong Harald og Dronning Sonja reiser på offisielt besøk til Danmark 15. og 16. juni. I den forbindelse vil de besøke Litteraturfestivalen LiteratureXchange i Århus.
På LiteratureXchang vil Deres Majesteter Kong Harald og Dronning Sonja overvære en samtale mellom forfatterne Naja Marie Aidt fra Danmark og Linn Ullmann fra Norge. Øvrige norske forfattere som deltar på LiteratureXchange er Jostein Gaarder, Maja Lunde, Carl Frode Tiller og Kjersti Halvorsen. NORLA er tilstede.
Vi takker alle gode samarbeidspartnere i inn- og utland for flotte aktiviteter så langt i år.
NORLAs ansatte tar sommerferie fra 1. juli til 4. august.
NORLA forvalter Utenriksdepartementets ordning for økonomisk tilskudd til forfatter-/foreleserbesøk ved høyere læresteder i utlandet der det undervises i norsk. Besøk av forfattere og forelesere fra Norge er ment som et verdifullt og inspirerende supplement til den ordinære undervisningen.
Ordningen skal bidra til å styrke eksport, etterspørsel og markedsutvikling for norske bøker og forfattere i utlandet, og med det øke inntjeningen til norske aktører. Prosjektene det søkes om tilskudd til, skal være rettet mot å åpne nye markeder for en eller flere bøker eller forfattere, eller mot å videreutvikle eksisterende markeder.