Møt NORLA på Bokmässan i Göteborg
NORLA deltar på Bokmässan, 24.-27. september og blir å treffe i IRC, bord F04.
Ta kontakt med seniorrådgiver Oliver Møystad dersom du ønsker et møte.
På årets bokmesse i Leipzig, 21.-24. mars, kan du møte både et stort lag norske forfattere og NORLA. Velkommen til Halle 4, Stand C305!
Syv forfattere deltar som alle er aktuelle med bøker på tysk:
Andreas Viestad
Cecilie Enger
Kirsti Kristoffersen
Lena Lindgren
Malin Falch
Odin Helgheim
Trude Teige
I tillegg til et rikholdig program på bokmessen og rundt i byen, vil det avholdes en konsert med Haugtussa-kollektivet i Grieg Begegnungsstätte. Arne Garborgs Haugtussa vil fremføres av Martje Vande Ginste (sang), Sebastian Jacob (klaver), Juliane Hollerbach (forteller) og Atischeh Braun (skuespill).
Det tyske publikummet kan møte forfatterne i et omfattende program på den nordiske fellesstanden, og i tillegg blir det lesinger over hele byen under lesefestivalen «Leipzig liest».
Vi ser også frem til å starte nedtellingen til Norge er gjesteland ved Bokmessen i Leipzig i 2025.
Håper vi sees i Leipzig!

Oversettere fra norsk til tysk som skal delta på Leipzig-messen, kunne i år søke om reisetilskudd på inntil 100 Euro.
Søknadsfrist var 8.2.
Besøk bokmessens hjemmeside
Mer om Leipzig liest
Norge som gjesteland 2025
NORLA deltar på Bokmässan, 24.-27. september og blir å treffe i IRC, bord F04.
Ta kontakt med seniorrådgiver Oliver Møystad dersom du ønsker et møte.
Vi ønsker velkommen til nytt oversetterkonditori hvor du blir servert høstens fokustitler.
Konditoriet foregår digitalt på Zoom, og finner sted onsdag 14. oktober kl. 15-16 (CEST).
NORLAs egne kelnere, Andrine og Oliver, gleder seg til å presentere så mange av fokustitlene de rekker. Og fra 24. september vil du kunne lese mer om alle høstens fokustitler her