Påskestengt i NORLA
NORLA tar påskeferie fra og med onsdag 1. april. Vi er tilbake tirsdag 7. april.
Samme dag som NORLA presenterer det norske gjestelandsprogrammet for Leipziger Buchmesse (27.-30. mars), holdes det også et forfattermøte på den norske ambassaden i Berlin med to av forfatterne på programmet.
Her får tysk publikum møte Vigdis Hjorth og Simon Stranger i samtale med Thomas Böhm.
Arrangementet holdes mandag 20. januar kl. 19 i Felleshuset og det er helt utsolgt. Les mer her (på tysk).
Les mer om Norge som gjesteland her
NORLA tar påskeferie fra og med onsdag 1. april. Vi er tilbake tirsdag 7. april.
Norge er gjesteland på barnebokmessen i Bologna 13.-16. april – og som vi gleder oss!
Alle norskoversettere som deltar på messen er velkomne på et fysisk oversetterkonditori
(det blir dessverre ikke mulig å delta digitalt denne gangen):
Tidspunkt: tirsdag 14. april kl. 18-20 | Sted: Salaborsa, Bolognas hovedbibliotek.
Vi er svært glade for at Norge er æresgjest på verdens største barne- og ungdomsbokmesse, Bologna Children’s Book Fair, i 2026.
Barne- og ungdomslitteraturen i Norge er rik på både uttrykk og sjangre, og tar opp et bredt spekter av temaer som engasjerer lesere i alle aldre. Gjestelandssatsningen gir en unik mulighet til å vise frem denne bredden og løfte våre fortellinger ut i verden.